Termolifting Zaffiro alternatywą dla tradycyjnego liftingu twarzy

Nieinwazyjne metody odmładzania twarzy dedykowane są osobom, które chcą pozbyć się widocznych skutków starzenia się skóry, unikając przy tym operacji plastycznej. Nie da się całkowicie zastąpić chirurgicznego liftingu twarzy, ale można osiągnąć bardzo zbliżone efekty, dzięki takim zabiegom, jak termolifting Zaffiro.

Nieinwazyjny lifting twarzy – czy to możliwe?

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej idealnie sprawdzają się jako mało inwazyjne metody liftingu twarzy. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki wymieniają takie technologie, jak laser, ultradźwięki, fale radiowe (RF) czy podczerwień jako skuteczne i bezpieczne metody odmładzania skóry. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w przeciwieństwie do interwencji chirurgicznej, zabiegi te dają widoczne i długotrwałe efekty dopiero po kilku sesjach. 

Działanie nieinwazyjnego liftingu twarzy opiera się głównie na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze, czyli głównie na stymulacji kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność i młody wygląd twarzy. Optymalne rezultaty nie są widoczne od razu, ale wzmacniają się z zabiegu na zabieg. Jeśli zdecydujesz się na nieinwazyjny lifting twarzy, musisz uzbroić się w cierpliwość. Długi czas oczekiwania jest tego wart, ponieważ rezultaty są bardzo naturalne i trwałe, a ryzyko powikłań minimalne.

Czym charakteryzuje się termolifting Zaffiro?

Termolifting to niechirurgiczny, bezbolesny zabieg na zmarszczki i zwiotczenia skóry. Zaffiro łączy w sobie moc hydroeksfoliacji i metody termicznego pobudzania skóry do produkcji większej ilości kolagenu. Celem zabiegu jest widoczna poprawa kondycji skóry, bez naruszania jej powierzchni. Zastosowanie tego nowoczesnego urządzenia, polecane jest wszystkim tym, którzy pragną efektywnego odmłodzenia bez użycia skalpela i bez przechodzenia przez długi okres rekonwalescencji.

Procedura składa się z dwóch etapów:

  • Peeling wodny, czyli złuszczenie martwych komórek naskórka przy pomocy dwufazowego strumienia powietrza i wody powoduje proliferację komórek skóry i sprawia, że cera staje się rozjaśniona. Jest to etap przygotowujący tkankę do dalszego oddziaływania podwyższonej temperatury.
  • Zastosowanie światła podczerwonego, wzmocnionego szkłem szafirowym – technologia termoliftingu sprzyja długotrwałej neokolagenezie, zapewniając ujędrnienie i napięcie skóry.

Zabieg Zaffiro trwa 40-90 minut i nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po opuszczeniu gabinetu można wrócić do codziennych aktywności.

Termolifting twarzy – efekty

Pierwsze rezultaty terapii Zaffiro są widoczne od razu po zabiegu, dlatego nosi on miano zabiegu bankietowego. Procedura pozwala na odświeżenie cery w dniu ważnego wydarzenia, bez obaw, że pojawią się jakieś skutki uboczne. W związku z tym, że synteza nowego kolagenu jest procesem złożonym i stopniowym, na pełne rezultaty w postaci długotrwałego odmłodzenia trzeba poczekać nawet 3-6 miesięcy. Skóra jest idealnie zagęszczona, a także ściągnięta, zmarszczki są widocznie zredukowane, a obszar leczony stopniowo ulega głębokiemu odmłodzeniu.

Termolifting jako sposób na odmłodzenie twarzy szczególnie polecany jest osobom powyżej 35. roku życia. W przypadku osób młodszych (powyżej 25. roku życia) stosuje się go profilaktycznie – aby spowolnić proces starzenia i wzmocnić kondycję skóry. Zalecana liczba powtórzeń to seria 4-6 zabiegów z zachowaniem jednomiesięcznego odstępu pomiędzy nimi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznych metod liftingu twarzy, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane