Jak przebiega wstawienie implantu?

wstawienie implantu

Choć sam zabieg wstawiania implantu zębowego nie należy do szczególnie skomplikowanych, warto wiedzieć – zanim podejmie się decyzje o implantacji – jak przebiega. Ważne jest zarówno to, co dzieje się przed zabiegiem, jak i po nim.

Implanty zębowe zapewniają wysoki komfort użytkowania, a także naturalny wygląd. Nie powinno dziwić, że coraz więcej pacjentów decyduje się na tę metodę uzupełniania ubytków zębowych. Wiąże się to z przeprowadzeniem zabiegu, który ma na celu implantację wcześniej przygotowanego zęba. Jeśli chcesz wiedzieć, jak przebiega ten proces, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu – znajdują się tam kolejne etapy wspomnianego procesu.

Konsultacja implantologiczna

Ten etap ogranicza się najczęściej do rozmowy pacjenta z implantologiem. Specjalista przedstawi swój punkt widzenia, w tym alternatywne rozwiązania, a następnie przedstawi plan zabiegu oraz ewentualne koszty. Niewykluczone, że zleci przeprowadzenie konkretnych badań, które mogą okazać się niezbędne do przeprowadzenia zabiegu. Decyzja oczywiście będzie należała do pacjenta – jeśli się zdecyduje, kolejnym krokiem (pod warunkiem że badania nie wykażą niczego niepokojącego) wszczepienie implantu lub implantów.

Jeśli chodzi o implanty zębowe, Kraków jest miejscem, w którym można znaleźć wielu najlepszych specjalistów. Nie tylko wykonają zabieg, ale również będą bardzo pomocni na etapie konsultacji. Warto mieć możliwość omówienia swoich problemów i oczekiwań.

Wszczepienie implantu zęba

Właściwą częścią zabiegu jest wstawienie implantu. Warto na wstępie powiedzieć, że jest to proces bezbolesny, ponieważ odbywa się pod znieczuleniem miejscowym, którego dawka dostosowana jest do potrzeb pacjenta. Nie ma więc miejsca na dyskomfort czy ból.

Zabieg trwa około 30 minut. Lekarz nacina dziąsło, rozsuwa je i nawierca otwór. To właśnie w tym miejscu umieszczony zostanie implant. Wszystko dzieje się użyciem mikroskopu, dlatego nie ma miejsca na błąd czy zbędny ruch. Po umieszczeniu implantu dziąsło zostaje zszyte. Na tym kończy się implantacja – zabieg jest prosty i bezbolesny, a jednocześnie bezpieczny.

Rekonwalescencja po zabiegu

Ostatnim etapem jest gojenie się rany. Pacjent otrzymuje od lekarza dokładną listę tego, co może i czego nie może robić. Związane jest to między innymi ze spożywaniem posiłków oraz napojów, wykonywaniem płukanek, ale również stosowaniem używek – nie zaleca się palenia czy picia alkoholu. W przypadku bólu możliwe jest stosowanie odpowiednich leków. Proces rekonwalescencji jest kluczowy, jeśli chodzi o prawidłowe przeprowadzenie implementacji. Pacjentom zaleca się rozwagę, a także stosowaniem do zaleceń. Ich listę znaleźć można na przykład na stronie galeriausmiechu.pl.

Pamiętaj – gdy dzieje się coś niepokojącego, koniecznie musisz skontaktować się z gabinetem, w którym przeprowadzałeś zabieg!

Popularność implantów zębowych nie powinna dziwić – choć nie są tanie, są obecnie najlepszą formą niwelowania ubytków w jamie ustnej. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zabieg jest szybki oraz bezpieczny, a także bezbolesny. Wiele osób obawia się wizyty u implantologa, ponieważ wydaje im się, że wszystkie przeprowadzane zabiegi będą wywoływały niepotrzebny dyskomfort. Nie jest tak, o czym warto wiedzieć i po prostu udać się na pierwszą konsultację do specjalisty.



Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane