Jakie witaminy należy przyjmować przy chorobie Hashimoto?

Jakie witaminy należy przyjmować przy chorobie Hashimoto?

Jakie witaminy należy przyjmować przy Hashimoto? Zasadniczo powinnaś przyjmować witaminy, które zawierają kwasy tłuszczowe omega 3 i jod, a także dobre źródło selenu. Powinieneś również wziąć suplement cynku, który jest niezbędny do produkcji hormonu tarczycy. Ilość witaminy D, którą przyjmujesz, zależy od Twojego zdrowia i potrzeb. Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi ma jej niedobór, dlatego ważne jest uzupełnianie diety.

Olej rybny jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych omega 3

Istnieje kilka korzyści z oleju rybnego w przypadku choroby Hashimoto. Olej rybny zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, a ich wysoka zawartość została powiązana ze zmniejszeniem bólu, obrzęku i objawów artretycznych. Olej rybny jest dobrym źródłem tych niezbędnych kwasów tłuszczowych i może nawet mieć potencjał ochrony mózgu przed uszkodzeniami spowodowanymi przez chorobę.

Oprócz korzyści przeciwzapalnych, kwasy tłuszczowe omega-3 mogą również pomóc w kontroli stanu zapalnego i nieszczelnego jelita, które często towarzyszą chorobie Hashimoto. Badania pokazują, że EPA i DHA mogą poprawić wywołane stresem oksydacyjnym uszkodzenia DNA w komórkach śródbłonka naczyń. Ponieważ nie kolidują z lekami na niedoczynność tarczycy, olej rybi może być doskonałym wyborem dla pacjentów z Hashimoto.

Jod jest dobrym źródłem jodu

Jod jest niezbędnym minerałem śladowym, który jest potrzebny tarczycy do produkcji hormonów tarczycy. Hormony te regulują metabolizm i temperaturę ciała. Niski poziom jodu może prowadzić do niedoczynności lub nadczynności tarczycy. Oprócz roli w zdrowiu tarczycy, jod jest niezbędny dla rozwoju szkieletu i układu nerwowego.

Wcześniej zawartość jodu w soli była obniżona do 4 mg/kg w Iranie, zanim kraj ten wdrożył krajowy program jodowania soli w 1994 roku. Wzrost poziomu jodu w populacji spowodował dramatyczną zmianę w częstości występowania chorób tarczycy, przy czym zmniejszyła się niedoczynność tarczycy z niedoboru jodu, a choroba Hashimoto wzrosła dwukrotnie.

Selen jest dobrym źródłem selenu

Suplementy selenu są ogólnie bezpieczne. Selen pomaga organizmowi zwalczać wolne rodniki, zmniejszać stany zapalne i regulować poziom cukru we krwi. Jednak przyjmowanie samych suplementów selenu może nie wystarczyć w leczeniu choroby Hashimoto. Na szczęście istnieje wiele suplementów, które zawierają selen. Dobrym źródłem jest olej rybny, który zawiera wysokie stężenie selenu.

Podczas gdy przyjmowanie suplementów selenu może być korzystne dla osób z tą chorobą, nadmierne spożycie selenu może pogorszyć objawy. Dieta uboga w selen może prowadzić do niedoczynności tarczycy, a suplementy selenu mogą u niektórych osób powodować raka skóry. Osoby z mutacją genu CBS powinny monitorować swój poziom selenu. Ponadto, suplementy selenu mogą zwiększać ryzyko wystąpienia raka skóry typu non-melanoma. Dlatego osoby zagrożone rozwojem raka skóry typu non-melanoma powinny unikać przyjmowania suplementów selenu.

Cynk jest wymagany do produkcji hormonu tarczycy

Na zdrowie tarczycy może mieć bezpośredni wpływ niski poziom cynku, pierwiastka śladowego znajdującego się w mięsie, skorupiakach, roślinach strączkowych, orzeszkach sosnowych i pełnych ziarnach. Produkcja hormonów tarczycy jest związana z niedoborem cynku, a hormony T3 i T4 nie będą produkowane normalnie. Niedobór cynku może powodować uczucie choroby lub mdłości.

Hormony tarczycy regulują adaptacje metaboliczne, ułatwiają metabolizm lipidów i kontrolują termogenezę. Ponadto, hormony tarczycy są wymagane do prawidłowego metabolizmu, a udział różnych składników odżywczych jest ważny. Cynk, minerał śladowy, działa w porozumieniu z hormonami tarczycy, regulując ich syntezę i mechanizmy działania. Stwierdzono, że cynk jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy.

Olej rybny pomaga zmniejszyć objawy choroby Hashimoto

Podczas gdy olej rybny jest szeroko stosowany ze względu na swoje korzyści zdrowotne, może być czynnikiem ryzyka stresu oksydacyjnego. Może zmniejszyć aktywność antyoksydacyjną organizmu, ale to nie sprawi, że olej rybny będzie złym wyborem w ogóle. Korzyści z oleju rybnego są ogromne, a ryzyko jest przeważone przez jego wiele korzyści. Na przykład, olej rybny jest lepszym wyborem dla zmniejszenia objawów choroby Hashimoto, ponieważ chroni mózg i układ odpornościowy.

Olej rybny zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe, które pomagają organizmowi zmniejszyć stan zapalny. Osoby cierpiące na chorobę Hashimoto muszą skupić się na zmniejszeniu stanu zapalnego, a kwasy tłuszczowe omega-3 są do tego niezbędne. Mogą one również pomóc w zmniejszeniu autoimmunologicznej choroby tarczycy po ciąży. Przyjmowanie suplementu Fish Oil ma wiele korzyści zdrowotnych, a mała dzienna dawka jest zwykle wystarczająca do poprawy objawów. Tylko upewnij się, że kupujesz produkt wysokiej jakości i czytaj etykiety.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane